Hoffenheim v poslední minutě zachránil bod za remízu s Lipskem

foto Utkání 32. kola německé fotbalové ligy Hoffenheim - Lipsko, 3. května 2024. Zprava Xavi Simons z Lipska a Florian Grillitsch z Hoffenheimu.

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem a střídajícím Davidem Juráskem remizovali v předehrávce 32. kola bundesligy díky gólu v poslední minutě základní hrací doby 1:1 s čtvrtým Lipskem. V neúplné tabulce se posunuli na sedmou pozici, která znamená alespoň účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, osmifinalisté Ligy mistrů zůstali o bod za Stuttgartem.

Lipsko dlouho směřovalo k pátému vítězství za sebou po gólu Benjamina Šeška. Slovinský útočník skóroval i při všech čtyřech předchozích výhrách a s 12 góly v sezoně se dostal přesně na polovinu úspěchů nejlepšího týmového střelce Loise Opendy. Jenže pět minut po Juráskově příchodu na hřiště byl v 72. minutě vyloučen po druhé žluté kartě Xavi Simons a domácí přesilovku využili. Chorvat Andrej Kramarič v 90. minutě podobně jako Šeško hlavou vyrovnal.

Lipsko poprvé po čtyřech zápasech na hřištích soupeřů ztratilo body. Hoffenheim na poslední chvíli alespoň částečně napravil předchozí porážku na hřišti sestupem ohrožené Bochumi.