Fotbalisté Paris St. Germain v čele s Kyllianem Mbappém se radují z vítězství...

Fotbalisté Paris St. Germain v čele s Kyllianem Mbappém se radují z vítězství nad Le Havre. To ještě netušili, že o pár hodin později jim prohra Monaka stvrdí titul. | foto: AP

Fotbalisté Paris Saint Germain jsou podvanácté francouzskými mistry

• 0
Fotbalisté Paris Saint Germain jsou potřetí za sebou a celkově podvanácté mistry francouzské ligy, čímž opět vylepšili vlastní rekord. Druhé Monako dnes prohrálo v Lyonu 2:3 a tři kola před koncem na čelo ztrácí nedostižných 12 bodů.

Pařížané mohli získat titul už v sobotu, ale v domácím zápase s Le Havre jen remizovali 3:3. Svěřenci Luise Enriqueho zůstávají ve hře o treble. Ve středu se utkají s Borussií Dortmund v prvním semifinále Ligy mistrů a 25. května je čeká finále Francouzského poháru proti Lyonu.

Monako sice poslal Ben Yedder do vedení už po 22 sekundách, ale domácí ještě do poločasu skóre otočili díky brankám Lacazetta a Benrahmy. Lacazette se v sezoně trefil pošestnácté a v tabulce střelců zaostává jen za Mbappém z PSG (26) a Davidem z Lille (17). Ben Yedder po hodině hry přidal třináctý gól v ročníku a srovnal, ale Lyon poslal v 84. minutě zpátky do vedení Fofana. Olympique je v tabulce na sedmém místě a na pohárové příčky ztrácí dva body.

Brest po dvou ligových porážkách opanoval devítigólovou přestřelku s Rennes 5:4 a poprvé si zahraje evropské poháry. Domácí vedli už po jedenácti minutách 2:1, dvakrát se prosadil Kalimuendo a za hosty Mounié. Brest dvěma rychlými brankami po startu druhého dějství skóre otočil a v 66. minutě Camara zvyšoval už na 4:2. Domácí se však nevzdali a díky brankám Theateho a Terriera znovu srovnali. Gólové drama rozhodl v páté minutě nastavení hostující obránce Brassier.

18. Clermont FootClermont Foot 33 5 10 18 26:55 25

1. - 3. : Postup, 4. : Postup - Liga mistrů (kvalifikace), 5. : Postup - Evropská liga (skupina), 6. : Postup - Evropská konferenční liga (kvalifikace), 17. - 18. : Sestup